Huawei P20 lite

Спецификации

Бренд

Huawei

Дисплеј

5.84"

Главна камера

16MP + 2MP

Селфи камера

16MP + 24MP

РАМ

4GB

Меморија

64GB

Батерија

3000mAh

Боја

Црна

5,999 ден

Кошничка 0

Додадено во листа на желби ВИДИ ЛИСТА НА ЖЕЛБИ