Huawei P40 lite

Спецификации

Бренд

Huawei

Дисплеј

6.4"

Главна камера

48MP + 8MP + 2MP + 2MP

Селфи камера

16MP

РАМ

6GB

Меморија

128GB

Батерија

4200mAh

Боја

Црна

8,999 ден

Кошничка 0

Додадено во листа на желби ВИДИ ЛИСТА НА ЖЕЛБИ